MIMESIS

Studio Tańca i Ruchu Scenicznego MIMESIS , którego założycielem jest Hubert Stachura

Hubert Stachura - mgr pedagog, absolwent studiów podyplomowych „Arteterapia – sztuka w nauczaniu, wychowaniu i terapii”, artysta tancerz dyplomowany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) w Warszawie. Reżyser i choreograf widowisk teatralnych i muzycznych. Nauczyciel akademicki w zakresie tańca, choreografii i animacji ruchowej w Katedrze Muzyki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Sędzia Krajowy World Artistic Dance Federation. Członek zwyczajny, trener w Polskiej Federacji Tańca, International Dance Organization i World Artistic Dance Organization. Właściciel, nauczyciel i główny choreograf Studio Tańca „MIMESIS”. Wieloletni autor sztuk, reżyser i choreograf uczniowskiego Teatru „Hades” przy I LO w Busku-Zdroju. Choreograf Wyborów Miss Polski Województwa Świętokrzyskiego.

Jest byłym tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca z którym podczas kilku lat pracy scenicznej występował w wielu spektaklach teatralnych i estradowych na prestiżowych scenach w kraju i zagranicą.

W zakresie produkcji telewizyjnych brał udział między innymi w Koncercie Justyny Steczkowskiej „Femme Fatale” (prod. TVP2), w video clipie „Wszyscy na scenę” Michała Milowicza oraz koncercie promocyjnym jego płyty „Teraz wiem”, w Sopot Festival 2005 z Dodą i Zespołem „Virgin”, w Sopot Festival 2006 w oprawie tanecznej oraz z zespołem „Big Stars”, oraz w teledysku „Gdybym nie zdążył” Andrzeja Piasecznego.

Specjalizuje się w technice jazzowej w zakresie której kształcił się głównie u Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Pozostaje również pod wpływem modern jazz-underground Thierrego Vergera (występował w jego debiutanckim spektaklu w Polsce „DRAB-ZEEN”), oraz innych stylów tańca poznanych podczas wieloletniej praktyki jak taniec towarzyski, balet klasyczny, taniec współczesny, polskie tańce ludowe, salsa i tańce karaibskie. W zakresie tańców karaibskich posiada tytuł Wicemistrza Polski Par Dorosłych Latin Show (obecnie Caribbean Show). Jest entuzjastą i propagatorem „Rytmiki Viva” profesor Barbary Gruberne-Biernackiej.

Realizacje sceniczne w zakresie choreografii i reżyserii:

Koncert Familijny "Bal Królowej Zimy" (2017, Filharmonia Świętokrzyska) - choreografia i współreżyseria Musical „Studenckie Love Story” (2017, Miejska Scena Koncertowa w Kielcach) – choreografia i ruch sceniczny Spektakl „Legendy Świętokrzyskie” (2018, Filharmonia Świętokrzyska  w Kielcach) – choreografia Bajka Muzyczna „Smartfonella” (2019, Scena Wojewódzkiego Domu  Kultury w Kielcach) – scenariusz, reżyseria i choreografia Musical Familijny „Legenda o Zbóju Madeju” (2019, Scena  Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach) – choreografia „SWANTA. Baśń o prawdzie” (2019, Buskie Samorządowe Centrum  Kultury) - reżyseria ruchu scenicznego i choreografia.

Widowisko muzyczne „Od Opola do San Remo” (2019, Teatr Muzyczny w Lublinie) - choreografia i współreżyseria

Musical "Hejt" (2020, Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach, nagranie wideo i premiera online) - choreografia


W przygotowaniu:

Bajka Muzyczna "Niezapominajka" - reżyseria, choreografia
Musical "AMOS - historia niemożliwego miasta" - reżyseria i choreografia

 

MIMESIS
Dane teleadresowe
ulica Warszawska 155
Kod/miasto 25-547 Kielce
telefon 606-658-098
Facebook Mimesis Kielce
www Mimesis Busko-Zdrój

Aktualności

Chcecie być na bieżąco co się dzieje u nas w konkursie?
Zapraszamy do polubienia naszych fan page.

Ornament

Zostań sponsorem

Zapraszamy firmy i organizacje

  • Niecodzienna i oryginalna REKLAMA
  • Jedno z najważniejszych wydarzeń eventowych w woj. świętokrzyskim
  • Bardzo POZYTYWNE postrzeganie marki w PRESTIŻOWYM otoczeniu
  • Ogromne zainteresowanie publiczności i MEDIÓW
  • Ponad 700 osób na widowni
  • PROMOWANIE marki w otoczeniu piękna i elegancji
Zostań sponsorem: baner 1
Zostań sponsorem: baner 2

W sprawie współpracy oraz dostępnych pakietów partnerskich prosimy i kontakt:

692 250 180
e.media@wp.pl

Patronat medialny